چاپ ست اداری

طراحی و چاپ مجموعه کامل ست اداری شما

همواره یکی از ابزار های بسیار پرکاربرد و البته پرمصرف در سازمان ها و شرکت های کلان و کوچک چاپ ست اداری زیبا و متناسب تم و رنگ سازمانی شرکت و یا مجموعه میباشد. قطعا چاپ ست اداری جذاب و زیبا می تواند همواره نماینده شما در نزد همکاران و دوستان شما باشد که قطعا تجربه ما نشان داده در پرستیژ و عظمت یک شرکت در نزد یک قریبه می تواند تاثیر گذار باشد.

یکپارچه کردن و ست کردن اوراق اداری می تواند بسیار در ذهن مخاطبان شما تاثیر گذار باشد که این خود بزرگترین نوع تبلیغات بصری محسوب می شود. طراحی زیبای ست اداری قطعا نشان دهنده ی هویت سازمان و ارگان شما خواهد بود که باید روی آن حساسیت خاصی داشته باشید. ور در اولویت بعدی کیفیت چاپ است که زیبایی طرح شما را نمایان می کند.

چاپ ست اداری مهرگان
چاپ ست اداری مهرگان

  ست اداری ، پاکت ، سربرگ 

  چاپ ست اداری یکی از روش‌هایی بسیار موثر معرفی شرکت و موسسه شما به مخاطبان هدف‌تان است. بنابراین اگر می‌خواهید برند و مشخصات و همچنین ویژگی‌های کلی کسب و کار خود را به مردم و شرکت‌های مربوطه معرفی کنید لازم است، یک ست اداری کاملا حرفه‌ای و خلاقانه داشته باشید تا شما را در رسیدن به اهداف‌تان یاری کند. در ادامه مطلب ما تصمیم داریم در رابطه با چاپ ست اداری بیشتر سخن بگویم. اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، لطفا تا انتهای مطالب با ما همراه بمانید.

  چاپ ست اداری یکی از مهم‌ترین اصول تبلیغات یک برند و نشانه‌ی حرفه‌ای بودن آن است. ست اداری به مجموعه‌ای از اوراق گفته می‌شود که به منظور انجام مکاتبات رسمی و غیررسمی یک سازمان، شرکت و یا برند تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مجموعه شامل کارت ویزیت، فولدر، سربرگ و پاکت نامه می‌باشد که می‌توان بنا به نیاز، همه یا بخشی از این مجموعه را جهت چاپ سفارش داد.

   

  معرفی چاپ ست اداری

  چاپ ست اداری، یکی از مهمترین و اولین نیا‌زهای شروع هر کسب و کار بوده و نقش بسیار مفید و پر رنگی در موفقیت شما دارد. طراحی ست اداری یک ابزار کاربردی و منحصر به فرد است که علاوه بر معرفی در تبلیغ برند و لوگوی شما نیز دخیل بوده و نقش کلیدی بازی می‌کند.

  طراحی و ست اداری یک قالب رسمی، در بردارنده نام و نشان شما است که می‌تواند در تمامی محصولات کاغذی و دیجیتالی نظیر نامه نگاری، چاپ پاکت نامه، چاپ سربرگ، سررسید و تقویم را شامل گردد.

  جنس طراحی ست اداری بر حسب نیاز و سلیقه شما متفاوت بوده و می‌توانید تقاضای چاپ آن را با کاغذ تحریر، کتان و فانتزی به راحتی سفارش دهید.

  یکی از مهمترین نکاتی که در چاپ ست اداری باید همواره مورد توجه قرار بگیرد، این است که در گام‌های ابتدای شروع به کسب و کار، باید هزینه و وقت کافی برای این کار ارزشمند را در نظر گرفته و آن را کاملا کارشناسی شده طراحی کرد. این اقدام به شما کمک می‌کند یک ست اداری کامل و مفید داشته باشید و به این ترتیب سالیان سال از صرف وقت و هزینه دوباره برای این منظور خلاص شوید.

  هر چند در یک نگاه ساده، کاربرد ست اداری جلوه‌‌گری نام شما و برند شرکت و کسب و کارتان می‌باشد، اما مهمترین هدفی که این ابزار دنبال می‌کند، تداعی شما و برند تا در ذهن مخاطبان است. معمولا این هدف از طریق یک سری اسلوب و قالب طراحی با تکرار و ازدیاد کیفی و کمی حاصل می‌گردد.

  به طور خلاصه و دقیق باید بگویم که ست اداری شامل یک مجموعه بوده و اقلامی نظیر سربرگ، کارت ویزیت، نامه، پاکت و مهر را در بردارد. البته امروزه اوضاع کاملا تغییر کرده و اگر شما مصمم به کسب نتایج مطلوب از طریق ست اداری هستید، باید طراحی آن را کاملا متناسب با اوضاع و احوال کنونی، انجام دهید.

   

  مشخصات ست اداری

  همانطور که در مبحث قبلی نیز عنوان کردیم، ست اداری یک ابزار بسیار مهم بوده و در حفظ هویت شرکت شما و هماهنگی بین سازمانی نقش اساسی دارد. در گذشته مهمترین مشخصات ست اداری، متشکل بودن آن از یک مجموعه کاغذی بود. اما امروزه علاوه بر کاغذی بودن شرایط و اوضاع حاکم بر کسب و کار شرکت‌ها و سازمان‌ها اقتضا می‌کند این مجموعه به صورت دیجیتالی نیز طراحی گردد.

  دومین مشخصه ست اداری این است که اوراق تشکیل دهنده آن باید از نظر چاپ، گرافیک و طراحی با یکدیگر تناسب و هماهنگی داشته باشند. زیرا این ویژگی حاکی از برخورداری یک سیستم مدیریتی منظم و نظم در آن شرکت می‌باشد. بنابراین هماهنگی بین لوگو، رنگ سازمانی و اطلاعات تماس از جمله موارد مهمی است که در ست اداری باید با یکدیگر تناسب داشته باشند.

  معمولا هر ست ادارای متشکل از کارت ویزیت، سربرگ ادارای آ۴ و آ۵ و پاکت نامه آ۴ و آ۵، کاغذ یاداشت است که هر کدام از این موارد دارای مشخصات خاص خود هستند. در ادامه مطلب ما به طور مجزا مشخصات هر کدام از موارد معرفی شده را خدمت شما عزیزان عنوان خواهیم کرد.

   

  مشخصات کارت ویزیت:

  کارت ویزیت ابزاری است که بخشی از بازاریابی کار شرکت‌ها و سازمان‌ها را به صورت غیر مستقیم برعهده دارد. در واقع این بخش ست ادارای، به عنوان یک وسیله برای تامل و همکاری هر سازمان و شرکت با مشتریانش می‌باشد.

   

  مشخصات سربرگ:

  معمولا سربرگ دارای فرمت ساده‌ای است و نحوه طراحی و چاپ آن باید به نحوی صورت گیرد که توجه و تمرکز مخاطبان به حاشیه آن معطوف نگردد. یک سربرگ مناسب برای هر شرکت و سازمان باید با فعالیت آن شرکت و سازمان متناسب بوده دارای نشان رسمی سازمان باشد. به همین دلیل سربرگ جزو اوراق رسمی و مهم به شمار می‌روند.

  لازم به ذکر است که سربرگ اداری هر شرکت و موسسه، مختص به همان شرکت بوده و هر گونه استفاده عمومی از آن به هیچ عنوان عقلانی نمی‌باشد. بنابراین لازم است که هر شرکت و موسسه از سربرگ خود به خوبی محافظت کرده و جهت پیشگیری از هر صدمه و خسارتی مانع از افتادن آن‌ به دست خلافکاران و سودجویان شوند.

   

  مشخصات پاکت نامه:

  یکی از مهمترین شاخصه‌هایی که در طراحی پاکت نامه باید لحاظ گردد ثبت نشانی شرکت و سازمان در آن است. همچنین لوگو و عنوان شرکت نیز باید در پالت نامه قید گردد که محل مناسب و استاندارد قرار گیری آن نیمه سمت چپ پاکت نامه و محل مناسب درج آدرس پایین سمت چپ پاکت نامه می‌باشد. نکته قابل ذکر دیگر در رابطه با پاکت نامه این است که چیدمان آن به صورت افقی انجام می‌گیرد.

   

  اجزای ست اداری

  همانطور که متوجه شدید؛ ست اداری متشکل از یک مجموعه است که اصلی‌ترین اجزای این مجموعه شامل سربرگ، پاکت نامه و کارت ویزیت می‌باشد. اما برای آنکه این مجموعه از کارایی بیشتری برخوردار گردد، شما می‌توانید بر اجرا و اقلام آن اضافه کنید.

  بسیاری از شرکت های مطرح و معروف دارای ست اداری با تعداد اجزای زیادی هستند که در ادامه مطلب برخی از مهمترین آن‌ها را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. اما قبل از معرفی لازم به یادآوری مجدد است که مهمترین اجزای تشکیل دهنده هر ست ادارای همان پاکت نامه، سربرگ و ویزیت است که در مباحث قبلی آن‌ها را همراه با مشخصه‌هایشان تعریف کردیم.

  • کاتالوگ 
  • تقویم و استند
  • پوستر
  • بسته‌بندی محصولات 
  • پاکت “CD”
  • یادداشت 
  • فولدر یا پوشه 
  • قبوض، پرداخت، ورودی، خروجی 
  • بروشور
  • کارت ویزیت 
  • سربرگ A4 و A5
  • پاکت A4 و A5
  • پاکت نامه یا ملخی 
  • فلش کارت های اعتباری 
  • کارت های پرسنلی
  • فاکتور


  انواع چاپ ست اداری 

  انواع چاپ ست اداری امروزه، با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی نسبت به گذشته بسیار متداول‌تر شده است. به نحوی که شما هنگام انتخاب گزینه مورد نظر، از آزادی انتخاب بالایی برخوردار هستید. ما در ادامه مطلب چندین مدل از انواع ست اداری که در بین شرکت‌ها و موسسات از بازخورد خوبی برخوردار بوده است.

  همانطور که گفتیم چاپ ست اداری اولین گام لازم‌الاجرا برای آغاز فعالیت هر شرکت و موسسه است. البته تا گفته نماند که منظور ما از لازم‌الاجرا بودن طراحی ست ادارای از منظر قانون نیست. بلکه از لحاظ داشتن کسب و کاری موفق و برقراری تامل و رابطه کاربردی بین مشتری و سایر سازمان‌هایی است که داشتن ارتباط با آن‌ها لازمه حیات هر موسسه است. بنابراین طراحی مناسب ست ادارای به اندازه خود این مجموعه مهم و دارای اهمیت می‌باشد و باید کاملا هوشمندانه و ریز بینانه صورت بگیرد. زیرا این فاکتور برای تبلیغ و معرفی برند شرکت و همچنین کسب رتبه و جایگاه ایده‌آل بسیار مهم است.

  معمولا یکی از مواردی که درج آن در ست ادارای لازم است، لوگوی شرکت می‌باشد. بنابراین طراحی آن باید با جلوه بصیری خاص، همراه با دقت بالا انجام شود. همچنین باید لوگو و آرم شرکت و موسسه با جذابیت و زیبای قابل قبولی طراحی گردد. معمولا مهمترین مواردی که در طراحی ست ادارای باید مد نظر قرار بگیرد به شرح ذیل است.

   

  وجود هماهنگی در ترکیب رنگ‌ها:

  فراموش نکنید که رنگ‌ها یکی از مهمترین عناصر انتقال هدف به مخاطب بوده و در طراحی ست اداری مهمترین قسمت گرافیکی به شمار می‌روند. به همین دلیل باید کاملا حرفه‌ای و متناسب به نوع فعالیت شرکت انتخاب شوند.

   

  انتخاب فونت مناسب:

  اگر شما به دنبال طراحی یک ست ادارای منحصر به فرد و‌ خاص هستید، باید به همه گزینه‌هایی که در طراحی آن نقش دارند به طور خاص نگاه کنید. انتخاب فونت مناسب، مخصوصا برای نوشتن لوگوی شرکت بسیار مهم بوده و باید با فونت و سایزی نوشته شود که به دیده مخاطب زیبا و جذاب بیاید.

  معمولا فونت‌های فانتزی با سایز متوسط برای طراحی کارت ویزیت ایده خوبی است. اما برای طراحی پاکت نامه و سربرگ بهتر است از فونت‌های ساده با سایز متوسط استفاده شود.

   

  ست اداری خاص

  ست اداری خاص معمولا ستی است، که تمام ارکان تشکیل دهنده آن خاص و منحصر به فرد بوده و از یک طراحی اختصاصی بهره‌مند باشد. به نحوی بهترین رتبه و جایگاه را برای شرکت و موسسه شما به ارمغان داشته باشد. یک ست اداری خاص، در کنار تمام زیبایی‌های منحصر به فردی که دارد، باید در چارچوب استانداردهای لازم طراحی شده و مهمترین وظیفه خود که همان انتقال پیام و هدف شما، به مخاطبان‌تان است را به نحو احسن انجام دهد.

  لازم به ذکر است که مهمترین ویژگی یک ست اداری خاص این است که کاملا متناسب با حرفه شما طراحی شود. منتهی المان‌هایی که در طراحی خاص به کار می‌روند باید آنتیک بوده و کپی برداری از سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها نباشد.

   

  ست اداری خلاقانه

  طراحی ست اداری خلاقانه یکی از شیوه های بسیار خاص بهره‌مندی از این شیوه تبلیغاتی است. معمولا افراد خوش ذوق و خلاق، از ایده‌های جالب و منحصر به فرد برای این منظور استفاده کرده و یک ست ادارای بسیار جذاب و‌ شیک را طراحی می‌کنند.

  برای طراحی یک ست اداری خلاقانه شما می‌توانید از هر وسیله‌ای استفاده کرده و تصویر متجسّم در ذهن خود را خلق نماید. به عنوان مثال استفاده از قلم، چوب، کاغذ، تقویم، سررسید، نامه‌های الکترونیک، چاپ پاکت، لباس و هر چیز دیگری که قابلیت درج برند و مشخصات کسب و کار شما را در قالب رعایت چهارچوب‌ها و اصول کلی این حرفه را داشته باشد، می‌تواند برای طراحی ایده خلاق شما مثمر ثمر واقع گردد.

  معمولا شما برای چاپ چنین ست ادارای در وهله اول نیاز به طراحی یک قالب خلاقانه دارید. بنابراین نیازمند یک طراح بسیار حرفه‌ای هستید که ایده خلاق شما را طراحی کند. طراحی ارائه شده از جانب طراح و تیم حرفه‌ای او به شما، باید قابلیت چاپ بر روی تمامی نمونه های چاپی را داشته و همچنین جهت بهره مندی شما از مزایای بی‌شمار دنیای تجارت الکترونیک باید قابل چاپ در این فضا نیز باشد.

   

  چاپ ست اداری حرفه ای

  چاپ و طراحی ست اداری حرفه ای باید با استفاده از به روزترین دستگاه‌های چاپ که از امکانات و تکنولوژی روز دنیا برخوردار هستند، انجام گیرد. همچنین در طراحی ست ادارای حرفه باید از خبره‌ترین و باتجربه‌ترین کارشناسان که داری تخصص قابل قبول در این زمینه می‌باشد کمک گرفت.

  زیرا ست اداری حرفه‌ای باید دارای بهترین بازخورد باشد و شما را یاری کند در قبال هزینه‌ای که در این باره صرف می‌کنید به نتیجه مطلوب خود برسید.

  در واقع هنگامی که شما قصد تهیه ست اداری حرفه‌ای دارید؛ هدف‌تان انتخاب چاپ اختصاصی و قیمت رقابتی و ارزنده به دنبال یک فاکتور تاثیر گذار در طولانی مدت است. به نحوی که ست اداری مورد نظر شما قادر باشد اطلاعات کافی از ظرفیت‌های حرفه و کسب و کار شما را به مخاطبان‌تان عرضه کند.

   

  اهمیت استفاده از ست اداری

  مهمترین و اصلی ترین اهمیت استفاده از ست اداری، معرفی برند خود به سایرین است. شاید اکنون این سوال در ذهن شما خطور کند که اصلا برند چیست و چه لزومی دارد که به بازار هدف معرفی شود.

  برند همان خدمتی است که از جانب شما و‌ مجموعه‌تان به بازار هدف عرضه می‌گردد. حال فرض کنید شما یک سری مزیت‌های اضافه بر سازمان نسبت به سایر رقبای خود در بازار دارید. این مزیت‌ها چگونه باید معرفی شود تا سود حاصل از آن‌ها شامل حال شما بشود.

  با توجه به تنگاتنگ شدن رقابت‌ بین کسب و کارها و سخت‌تر شدن کسب جایگاه قابل قبول در دنیای تجارت امروزی، شما نیاز دارید از اصولی پیروی نماید که در این زمینه به شما کمک کند.

  همواره موثرترین و بهترین راه شناساندن هر برند به همراه مزایای آن نسبت به سایر رقبای خود در بازار، تبلیغات است. تبلیغات نیز امروزه به شکل چشمگیری نسبت به گذشته دچار تحول شده و شانس کسب نتیجه در این راه عملکرد دقیق و کاملا برنامه ریزی شده می‌باشد.

  چاپ و طراحی ست اداری یکی از روش‌های منطقی و ثابت شده در این باره است که همواره کسب نتایج مطلوب در این شیوه تبلیغاتی بر همگان ثابت شده است. یکی از قابلیت های مهم این شیوه تبلیغات در معرفی برند و خدمات شرکت‌ها این است که قابلیت انطباق با اوضاع و شرایط کنونی دنیای کسب و کار و تجارت را دارد. به نحوی که علاوه بر چاپ و انتشار ست اداری کاغذی، این امکان برای شما فراهم است تا سفارش چاپ و طراحی ست اداری دیجیتالی را هم بدهید.